PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ DOMY
Volejte

725 404 010

LOKALITA

Obec Lipůvka

Lipůvka se nachází v Jihomoravském kraji v okrese Blansko. Má přibližně 1300 obyvatel a patří mezi velmi vyhledávané lokality pro bydlení kvůli skvělé dopravní dostupnosti, krásné okolní přírodě a kvalitní občanské vybavenosti.

Najdete zde mateřskou i základní školu, ordinaci praktického lékaře pro dospělé i děti, lékárnu, obchod s potravinami, ovocem a zeleninou, vinotéku, masnu. Kromě toho můžete také využít služby kadeřnictví a holičství, vybrat si z několika restaurací nebo navštívit místní kavárnu a cukrárnu.

Obec a obecní spolky každoročně pořádají řadu společenských, kulturních a sportovních akcí pro dospělé i děti. Můžete se tak zúčastnit tradičních Ostatků, Podzimního koloběhu, Jarního 4 běhu, Punčování, Svatocecilských hodů a dalších zajímavých událostí.

Ke sportovnímu vyžití v Lipůvce slouží sportovní areál s hřištěm na kopanou, na plážový volejbal, a zdejší tenisové kurty. K dispozici je i sauna a posilovna. V roce 2014 bylo v obci zřízeno víceúčelové hřiště s umělým povrchem. V nedaleké Kuřimi také můžete navštívit oblíbený zimní stadion, aquapark a wellness, nebo nakoupit v obchodním domě Kaufland.

Lipůvku, která leží v nadmořské výšce cca 400 m. n. m., obklopují hluboké lesy lákající k procházkám a výletům. Protíná ji několik turistických tras i cyklostezek. Mezi nejbližší zajímavé turistické cíle patří rozhledna a přírodní rezervace Babí lom, Petrova studánka, rozhledna Čebínka, vodopád Šebrovka, poutní místo Sv. Kliment nebo naučná stezka Krajem říčky Ponávky.

Nedaleko se nachází rovněž vyhlášená Chráněná krajinná oblast Moravský kras s propastí Macochou, množstvím přístupných krápníkových jeskyní a nádhernou okolní přírodou. V blízkém okolí Lipůvky můžete také navštívit řadu hezkých měst s bohatou historií a množstvím atrakcí, jako je Blansko, Adamov, Kuřim a Tišnov.

 Doprava

Jak to budete mít daleko? Vybrali jsme pro vás několik orientačních cílů, abyste si lépe dokázali představit dopravní dostupnost z Lipůvky do Brna.

Autem

Brno 10 min., Kuřim 5 min., Blansko 15 min.
Hypermarkety GLOBUS a BAUHAUS 8 min.
Supermarkety Albert, PENNY, Lidl 5 min.

Hromadnou dopravou

Pravidelná autobusová linka IDS do Brna jezdí ve 20 min. intervalech, doba jízdy 14 min.

Bližší specifikace lokality pro výstavbu rodinných domků

Pozemky pro výstavbu rodinných domů jsou situovány na mírném svahu s jižní orientací a krásným výhledem na okolní lesy. Lokalita 2. etapy zahrnuje celkem 14 pozemků o výměrách od 500 do 950 m2.
Navrhli jsme pro vás dva základní typy domů. Stačí si jen vybrat.
Kompletní nabídka domů >>.
Na jižní straně pozemků Nad Cihelnou bude postupně vznikat ochranný dvoumetrový plot, který vytvoří optickou i hlukovou bariéru od silnice č. 379 ve směru na Blansko a zajistí obyvatelům maximální pohodu, klid a bezpečí.
Využijte unikátní možnosti bydlet v krásné lokalitě a zároveň kousek od velkoměsta. Lipůvka: To je dokonalé zázemí pro pohodové rodinné bydlení a zároveň komfort dostat se do centra dění nebo do práce v Brně během několika minut za volantem.

Bomavet, s.r.o.
Böhmova 1
621 00 Brno – Řečkovice

Telefon : +420 725 404 010

E-mail : info@rdlipuvka.cz

© 2020 Bomavet, s.r.o.